Dofinansowanie materiałów budowlanych przez miasta – czy to możliwe?

Materiały budowlane są dzisiaj coraz bardziej dostępne i tanie. Coraz szerszy asortyment i ich przystępne ceny mogłyby skłonić niektóre miasta do przeprowadzenia odnowienia budynków mieszkalnych.

Łódź dociepla mieszkańców

docieplenia

Autor: TAFE SA Electrical Engineering
Źródło: http://www.flickr.com

Branża materiały budowlane Łódź jest z roku na rok coraz bardziej rozbudowana. Co roku w mieście powstają nowe markety budowlane i mniejsze sklepy posiadające w ofercie całkiem szeroki zestaw materiałów budowlanych. Łódź ma w ofercie niemal najtańsze w powiecie artykuły do prac remontowych, zarówno w samym mieście jak i jego okolicach powstało wiele zakładów produkujących styropian, gips i materiały na docieplenia.Gdyby Urząd Miasta w Łodzi zechciałby wprowadzić program ocieplenia budynków w najbardziej biednych częściach miasta, zamieszkałych przez mieszkańców w podeszłym wieku nie mających w posiadaniu pieniędzy na tego typu operacje, to zapewne polepszyłoby zdanie o tym mieście wśród opinii społecznej. Docieplenia Łódź mogłaby prowadzić ze środków uzbieranych z podatków miejskich. Planami związanymi z tym przedsięwzięciem mogliby zajmować się na przykładstażyści uczący się zawodu – pomocne źródła na metalbud.net.pl.

Dofinansowanie zakupu materiałów budowlanych przez miasto

Docieplenie od wewnątrz ścian z cegły za pomocą płyt YTONG MULTIPOR

Autor: XELLA Polska Sp. z o.o.
Źródło: XELLA Polska Sp. z o.o.

Zbliżoną duchem akcję budowlaną mógłby wcielić w życie Bełchatów. Miasto jest wielce zniszczone, szare, brudne, nie zachęca, by się tam osiedlać dokonując zakupu działki pod budowę domu czy mieszkania.

Czy zainteresował Cię ten wpis? Jeżeli tak, to idź tu i przeczytaj tam kolejne frapujące wątki. Nie zwlekaj!

Ciekawym projektem byłoby dofinansowanie towarów budowlanych dla mieszkańców starych domów i kamienic. Program inwestycji mógłby dotyczyć dofinansowania kupna materiałów budowlanych na wykonanie docieplenia mieszkań w środku.
Materiały budowlane Bełchatów oferuje w niewysokich cenach przede wszystkim w dużych marketach budowlanych, jak nawiasem mówiąc każde inne większe miasto.

Zainteresował Cię opisywany tekst? Zobacz i sprawdź koniecznie szybko, w tym miejscu znajdziesz coś, co najprawdopodobniej także Ci się spodoba.

W mieście tym tego typu obiektów handlowych jest kilka. Zatem wybór jest duży. Za kryterium władze mogłyby wziąć warunki socjalne domowników i właścicieli tych budynków. Stosowane obecnie systemy dociepleń nie są kosztowne i miasto nie musiałoby się za bardzo wykosztowywać. A dla uboższych, przede wszystkim mieszkańców w podeszłym wieku byłby to dar niemal z nieba (sprawdź kompletną propozycję pod adresem).