Dobry smak w salonie – lampy kryształowe

Nawet gdy kredyt mieszkaniowy czy też kredyt hipoteczny znacznie redukuje twoje finanse, w dekorację salonu zdecydowanie można zainwestować. Salon to bądź co bądź wizytówka naszego domu i miejsce, w którym przyjmujemy gości. Przecież umeblowania czy oświetlenia do domu nie wymieniamy znowuż tak regularnie i dobrze jest zawczasu zdecydować się na porządną jakość, a nie wymieniać wszystko po zaledwie paru latach. Najlepszą jakość i wieczną elegancję oferują na przykład lampy kryształowe do salonu.

Czemu opłaca się zdecydować się na kryształy? Za ile można kupić kryształowy żyrandol do salonu? W jaki sposób najładniej rozmieścić lampy kryształowe w salonie?

Lampa kryształowa to nie tylko zachcianka, ale całkiem modny dodatek do zaprojektowanego ze smakiem wnętrza, łamiący jego lekko zimny wystrój. Kryształowy kinkiet lub kryształowa lampa azzardo oświetlenie wisząca tworzą piękne odbicia na ścianach, lub suficie, co zależy od sposobu, jak pada na nie światło żarówki lub jak zmienia się w kryształach światło słoneczne. Załamania światła umożliwiają w dzień skutecznie rozświetlić ciemne zakamarki salonu, zatem jest to możliwość na oszczędność prądu. Kryształy są również dosyć uniwersalne – w dużym salonie znakomicie wyglądać będzie żyrandol-kryształ, z kolei mniejszy pokój (przecież lampy kryształowe mogą też być powieszone w naszej sypialni) możemy oświetlić, wieszając kryształową lampę sufitową lub kryształowy kinkiet.

Ceny lamp kryształowych czasami wywołują pośród kupujących wiele emocji. Owszem, większy kryształowy żyrandol wykonany z dobrych jakościowo kryształków Swarovskiego

lampa marki Swarovski

Autor: Bob Hall
Źródło: http://www.flickr.com

to wydatek nawet kilku a nawet kilkunastu tysięcy złotych. Jednak nie musi tak być – zdarzają się lampy kryształowe o całkiem atrakcyjnej cenie, dobrej jakości i naprawdę całkowicie wyglądzie. Zaliczają się do nich między innymi żyrandole kryształowe Markslojd, które w sklepach internetowych z oświetleniem można kupić w cenie od 1 do 2 tys. złotych. Także dobrą ofertę ma Italux – znajdziemy tu między innymi kryształowe lampy nowoczesne i kryształy bardziej tradycyjne w stylu. Z kolei kryształowe lampy sufitowe są trochę tańsze – ceny są tak niskie jak 500 złotych.

Jak już wspomnieliśmy, po kupnie kryształów ważne jest, aby je w salonie prawidłowo rozstawić. Odbicia światła poza tym rozświetlają ciemne zakątki pokoju, warto to zatem użyć szczególnie na krótkie zimowe dni, kiedy każdy promyk światła jest niemal na wagę złota. Warto zatem zadbać o to, ażeby naturalne światło z zewnątrz miało szansę dotrzeć do naszego żyrandola bądź kinkietu. Możemy również kupić na przykład kilka niedużych kryształowych lamp i dzięki nim stworzyć strefy w salonie – część jadalną, sekretarzyk z kryształową lampą stojącą lub postawić lampę stojącą z kryształów przy miejscu do czytania gazet.

Oświetlenie kryształowe oferuje sklep