Deseczki podłogowe/parkietowe – a więc, jak dobrać podłogę do osobistych potrzeb

Co to jest deska lITa? Czy parkiet stworzona z dębu jest dla nas najbardziej odpowiednia? Spróbujemy odpowiedzieć na wszystkie pytanka!
Deska lita nie jest niczym innym jak deseczka stworzona z jednej warstewkidrewienka.

drzwi bezprzylgowe

Autor: INVADO
Źródło: INVADO

Jej przekrój rozdziela się na trójkę części: spód, część pióro wpustu, a także warstwę górną, którą nazywamy użytkową. Zwykle warstewka ta osiąga koło 5 -7 mm, co sprawia, iż jest możliwość będzie ją cyklinować do 3-4 razy. Deski lite wytwarzane są z jesionu, z drzewek egzotycznych lub z wspomnianego w temacie Dębu.

Czy zajmują Cię zbliżone tematy? Jeśli tak, to jeszcze więcej (http://www.projektoskop.pl/rysy-i-pekniecia-na-scianie-jak-je-naprawic/) tego rodzaju postów znajdziesz na naszej następnej witrynie. Namawiamy!

tych rzeczy szerokość nie mogłaby być bardziej duża aniżeli 14 milimetrów – jestbywa to podyktowane „pracą” jaką wykonuje nasza parkiet. Stosując te deseczki, musimy się obeznać, że przy wielkiej wilgotności, mogą one się „skurczyć” o około 2 mm co powoduje pojawianiem się szczelinek. Aby do tej rzeczy nie pozwolić trzeba zadbać o stopień wilgotności w domu – nie ma możliwości on sięgnąć dalej niż 60%. Najdogodniejszym jest przedział między 45% a właśnie 60%.

bukowe osiedle

Źródło: PSG Developer
firma - malunek

Autor: Universidad Pablo de Olavide
Źródło: http://www.flickr.com
Z kolei podłoga dębowa także jest tworzona z litej deseczki (choć nie wyłącznie), z tym, że jej wygląd, trwałość, wrażenie ciepełka, a także łatwość w utrzymaniu (nie wspominając o samej ekologii takiego parkietu) daje niewyobrażalne wrażenia obrazowe oraz poczucie komfortu.

Parkiet dębowa sprawi, że każde pomieszczenie zostanie bardzo przytulne, a różne rodzaje oraz możność wyboru konkretnego odcienia albo różnorodność słoi, sprawi, że każdego rodzaju pomieszczenie będzie inne a także niepowtarzalne i tak samo piękne.

Interesuje Cię opisywany temat? Jeśli tak, to pod tym hiperłączem (www.megastyro.pl/) znajdziesz podobne interesujące dane, których nie stracisz z pamięci długo.

W takim wypadku nie czekaj i zakup własną parkiet już teraz, a na pewno odszukasz dla samego siebie idealny parkiet!