Czym są silosy lejowe i przenośniki łańcuchowe i jak je stosować by przynosiły najlepsze efekty?

Potrzeba Ci bardzo dobrego urządzenia do pasz oraz ziarna? Zobacz co przygotowali dla Ciebie producenci?

Silosy lejowe w odróżnieniu od innych nazywających się silosów płaskodennych, są zaopatrzone w szczególne dno w kształcie stożka.

ziarna

Autor: Olearys
Źródło: http://www.flickr.com
W ramach oferty firm polecane są silosy lejowe o specjalistycznych przeznaczeniach: są to silosy zbożowe i silosy paszowe rodzaju PBIN – araj-realizacje.pl. Specjalne, lejowe dno pozwala na odpowiednio zupełne grawitacyjne rozładowanie silosu. Na szczególną uwagę zasłużyła także rzetelność konstrukcji oraz wytrzymałość silosów lejowych, uzyskana z kolei dzięki zastosowaniu najwyższej renomy surowców, a także ich niezwykła stabilność i łatwość opróżniania. Wszystkie będące w ofercie firm silosy zaopatrzone są we właściwe środki bezpieczeństwa, które to muszą zagwarantować ochronę osób obsługujących takie urządzenie, a także właściwe działanie samego silosu.
Przy transportowaniu zboża i pasz mogą okazać pomocne również przenośniki łańcuchowe. Przenośniki łańcuchowe to urządzenia, które są wykorzystywane do transportu ładunków o znacznej masie oraz wymiarach, a jednoczenie niewielkich nawierzchniach podparcia. W ten sposób niezmiernie często wykorzystuje się przenośniki łańcuchowe do transportu palet wzdłuż krótszego boku – więcej na więcej na do strony na przenośniki łańcuchowe. Transportowanie ładunku ma miejsce na szczególnych cięgnach łańcuchowych. W zależności od zapotrzebowań tworzone są od dwu do pięciu cięgien. Łańcuchy przeprowadzane są po profilu ślizgowym wykonanym ze szczególnego odpornego na ścieranie surowca. Napęd przenoszony z motoreduktora jest na właściwy wałek napędzający jednoczenie wszystkie łańcuchy, co z kolei zapewnia ich taka samą prędkość. Najważniejsze zalety przenośników łańcuchowych to przykładowo opcja transportu ładunków pod niewielkim kątem, opcja zastosowania do poprzecznego wyprowadzania przewożonych przedmiotów z przenośnika rolkowego i spokojna praca.
Ponadto transport (przyczepki do samochodów osobowych) wielu rodzajów ładunków, o różnorodnych podstawach i tanie koszty serwisu i obsługi.

Jest to także rzetelna struktura wykonana z profili (zobacz profile na ogrodzenie) stalowych, ocynkowanych lub nierdzewnych. A zatem z takimi urządzeniami można sporo zdziałać.