Czym jest morowanie na sucho?

Murowanie na sucho to jedna z rewolucyjnych nowości w Polsce, która bez wątpienia podbija branżę budowlaną. Jest wykorzystywane przede wszystkim w budownictwie mieszkaniowym. Zastosowanie odpowiednich pustaków, jakie są zakładane na suchą zaprawę umożliwiają skuteczne skrócenie wszystkich prac aż o połowę. Poza tym jest to ogromne udogodnienie w całym procesie wznoszenia ścian.

murowanie

Autor: ATLAS
Źródło: ATLAS
Porotherm to bez wątpienia duża oszczędność wody – system programy lojalnosciowe poroterm. Całkowite zużycie wody na budowie jest zwykle duże. W przypadku murowania zgodnie z tą technologią, ta sprawa przestaje już być problematyczna.Murowanie na sucho może nas także skutecznie zabezpieczyć przed wszelkiego rodzaju nieprawidłowościami w konstrukcji, a poza tym osiągniemy znacznie lepsze parametry termiczne. W przypadku tego typu rozwiązań będziemy mieć pewność, że w konstruowanych obiektach nie pojawi się wilgoć ani ogień.

Suche murowanie pozwala na bezpośrednie tynkowanie. Niezwykle ważny jest także fakt, iż proces wznoszenia ścian w tym systemie wygląda identycznie jak w przypadku murowania na zaprawę, w związku z tym nie są wymagane żadne inne dodatkowe specjalistyczne umiejętności (wienerberger dryfix ). Dodatkowo w przypadku murowania na sucho mamy znacznie dłuższy czas na ukończenie wszelkich prac.

Zajmują Cię tego rodzaju wpisy? Masz ochotę na to, by poznać ich więcej? Więc kliknij, aby zobaczyć więcej (https://www.prymat.net/) wiadomości. Całość znajdziesz w podanym linku.

W przypadku tego rozwiązania można wykonywać prace murarskie nawet w temperaturze -5°C, co w przypadku typowych zapraw byłoby raczej niemożliwe.

Dla większości z nas bez wątpienia ważny będzie fakt, że w sytuacji murowania na sucho plac budowy będzie znacznie czystszy niż przy tradycyjnych metodach. Rezultat ostateczny to

murowanie

Autor: ATLAS
Źródło: ATLAS

rzecz jasna czysty i jednorodny mur bez żadnych widocznych spoin. Nie jesteśmy zmuszeni do tego, aby rozrabiać zaprawę, w ten sposób na budowie będzie zachowana dostateczna czystość. Nie są potrzebne również wszelkiego rodzaju akcesoria i sprzęty, takie jak np. łopaty czy betoniarki. Suchą zaprawę rozprowadza się bezpośrednio na pustaki ceramiczne zgodnie z zaleceniami producenta zamieszczanymi na opakowaniu.

Jak więc się można się przekonać, jest to jedno z bardzo nowoczesnych, a jednocześnie wygodnych rozwiązań w przypadku murowania wszelkiego rodzaju obiektów. Jeśli zależy nam na czystości podczas budowy, szybkim oraz łatwym zrealizowaniu wszystkich prac, będzie to dla nas idealne rozwiązanie.