czy warto ?

Zaznaczam niezwłocznie, ten artykuł został nakreślony przez mężczyznę i dla mężczyzny. W oczach kobiet będzie zbyt banalny, dla designera wnętrz nawet prymitywny. Ja mimo to mam na celu przybliżyć panu, którego zadaniem jest wykończenie domu na własną rękę, niełatwy temat, jakim jest wystrój wnętrz.

nowoczesne mieszkanie

Autor: Mikhail Golub
Źródło: http://www.flickr.com
Zacznijmy od generalnej idei. Wiem, że zapewne nie odróżniasz, jak ja, za wielu kolorów. Korzystniej będzie trzymać się podziału na kolory gorące-chłodne. To kluczowe w sytuacji, kiedy nakreślamy koncepcję naszego lokum. architektura wnętrz częstochowa mogą być mocno użyteczne, minimalistyczne. Taki design (zobacz żyrandol nowoczesny) daje poczucie nowoczesności i sterylności. By uzyskać taki efekt, trzeba uciec się do chłodnych kolorów – beżu, rtęci, stali. meble kup surowe, mocne, a zarazem bardzo funkcjonalne. Minimalne urządzenie pokoju ma uczynić go bardziej maksymalnie przestronnym. Z tego, z czego mają być wykonane meble polecam szkło i metal. Mieszkania w stylu urządzone () mogą jednak mieszkańcom wydawać się niezbyt przytulne.

No ale jest inna opcja. Wystrój można wykreować, posługując się generalnie barwami ciepłymi, to znaczy czerwienią, słonecznym i zielenią. Zakątkiem, który bez wątpienia musi być najbardziej przytulnym w domu, jest sypialnia. Na drugim miejscu można postawić łazienkę, jako pomieszczenie intymne. Modne są aranżacje łazienek w formie czysto funkcjonalnej, jednak nie polecam tego rozwiązania. Nie zapomnij za to o istotnej kwestii w aranżacji łazienek – powinny być skutecznie oświetlone i przestronne, aby w nocy nie obijać się o półki lub umywalkę.

Projektując () kuchnie, zastanów się nad popularnym obecnie konceptem połączenia jej z pokojem gościnnym. Aneks kuchenny całości pomieszczenia odgradza się wygodnym barkiem. Słabą stroną mogą się okazać zapachy gotowania, które potrafią uprzykrzać korzystanie z pokoju. W takiej sytuacji koniecznie zainwestuj w dobry okap i wiatrak.

To już wszystko. Trzymam kciuki, by teraz aranżacje wnętrz okazały się choć trochę łatwiejszym dla ciebie tematem.