Czy warto skorzystać z leasingu mieszkaniowego? Czym w ogóle jest taki leasing?

W Stanach Zjednoczonych leasing mieszkań to faktycznie popularny sposób finansowania, jaki jest często używany przez prywatnych inwestorów. W Polsce nie jest tak to powszechne, chociaż stan ten się zmienia.
Najbardziej znaczną zaletą tej opcji leasing na nieruchomość jest to, że jesteśmy w stanie z niego korzystać nawet, jak w pewnej chwili nie mamy zdolności kredytowej.

Tego rodzaju sytuacje mogą zdarzyć się inwestorom, szczególnie tym, którzy aktywnie inwestują. Jak trafimy na bardzo dobrą ofertę, to fajnie choćby rozważyć kwestię leasingu. Powinniśmy jednakże mieć całkowitą świadomość ryzyka, które jest z tym związane. Leasing mieszkaniowy to też niestety wady, a największym minusem jest dość niska dostępność takiej oferty na rodzimym rynku.
betonu

Autor: Surfland Sp. z o.o. Sp. k.
Źródło: Surfland Sp. z o.o. Sp. k.
Jak powiedzieliśmy we wstępie, w Stanach Zjednoczonych to naprawdę popularna metoda finansowania, u nas jednakże tego typu ofert jest dosyć mało, natomiast firmy, jakie oferują leasing dosyć często ograniczają się do jednej inwestycji zaprzyjaźnionego dewelopera. Powinniśmy przyznać, że leasing jest bardziej drogi niż normalne finansowanie, ale to cecha większości rozwiązań alternatywnych. Tak jak też powiedzieliśmy, korzystanie z takiej formy to pewne ryzyko.
Związane jest ono z tym, że do czasu całkowitej spłaty to finansujący formalnie jest właścicielem nieruchomości. Jak więc firma która finansuje nieruchomość zbankrutuje, to jej majątek przejmuje syndyk.

W ten sposób możemy stracić nieruchomość.czytaj również płaskownik płasownikWarto więc się zastanowić, co jest dla nas ważne, jakie mamy priorytety, czy nam się to opłaci i czy możemy podjąć takie ryzyko.