Czy w domach jednorodzinnych wymagany jest montaż ochronnika przepięciowego? Jak zadbać o instalację elektryczną w domu?

Ochronnik przepięciowy nazywany jest również ogranicznikiem przepięć. Uprzednio urządzenie to określane było odgromnikiem. Jego zadaniem jest zabezpieczenie urządzeń elektrycznych przed skutkami przepięcia. Przepięcia te wystąpić w konsekwencji uderzenia pioruna w znajdującą się na ziemie instalację elektryczną. Na skutek przepięcia dochodzi do zniszczenia urządzeń elektrycznych. Urządzeń tych jeszcze do niedawna nie stosowano w budynkach mieszkalnych, obecnie to się zmienia.

Ochronnik przepięciowy nie jest urządzeniem tanim. Jednak obowiązujące przepisy, stosowane już co najmniej od dziesięciu lat, zobowiązują posiadaczy domów, które dopiero co są budowane do jego zamontowania. Ochronnik przepięciowy ma nas ochronić, a właściwie wykorzystywane w naszym domu urządzenia elektryczne podłączone do sieci przed konsekwencjami pojawienia się w niej przepięcia. Mimo że nie kosztują mało, to jednak obowiązek ich umieszczenia w domu może okazać się dobrym rozwiązaniem.

Przekonaj się, że ta wyczerpująca treść (http://www.megastyro.pl/kliny-styropianowe-izokliny.html) nie umknie Twojej uwadze, gdyż opisuje dokładnie tego typu problematykę, co artykuł, który dokładnie w teraz czytasz.

Sprzęt AGD i RTV nie kosztuje mało, nie mamy zwyczaju ubezpieczać swoich mieszkań i domów, może więc rozsądniej zainwestować pieniądze w kupno ochronnika przepięciowego niż kupować nowe urządzenia AGD i sprzęt RTV.

Instalacja elektryczna

Źródło: sobol-tech.flog.pl

Ochronniki przepięciowe sprzedawane są w kilku klasach. Najczęściej w domach jednorodzinnych wskazane jest wykorzystanie ochronników , które należą do klasy B lub C. Zagwarantują one wysoki poziom bezpieczeństwa nawet w trakcie wielkiej burzy z piorunami. Do wykonania montażu ochronników przepięciowych (warto zobaczyc) przeznaczone są specjalne rozdzielnice. Jednym z najbardziej istotnych elementów ochronnika jest waristor. To dzięki niemu następuje spłyniecie prądu do ziemi. Urządzenie, które zdecydujemy się zamontować w swoim domu musi być przynajmniej raz na dwanaście miesięcy poddane przeglądowi technicznemu.

Jeżeli chcesz poznać coś rzeczywiście niezwykłego? Nie ma jakiegokolwiek kłopotu – spójrz na to a satysfakcja będzie zapewnione.

Przepięcia, które mogą się zdarzyć bardzo szkodzą nie tylko urządzeniom elektrycznym, które wykorzystywane są w naszych domach, ale głównie urządzeniom elektronicznym, czyli na przykład naszym pecetom. Niezależnie od ich przyczyny mogą wyrządzić nam bardzo wiele szkód. Teraz montaż ochronników wymuszają na nas aktualne przepisy prawa, ale dobrze jest je zainstalować również w domach, które wybudowane zostały dawno temu. Bez wątpienia warto wydać pieniądze na to urządzenie.