Czy jest sens używać oklein, a może lepszy okaże się jednak fornir? Co trzeba wiedzieć o jednym, jak również drugim typie?

Kupując drzwi do wnętrza domów, dosyć często nie myślimy nad tym, czym są wykończone. Podstawą w takiej sytuacji jest dla nas wzór, barwa oraz forma. Nie zwracamy uwagi natomiast za bardzo na to, czym zostało powleczone skrzydło, czy jest to okleina albo może fornir. Wybór między jednym a kolejnym rodzajem wykończenia drzwi nie jest zależny tylko od naszego gustu, lecz też od metody użytkowania pomieszczenia.

Okleina już obecnie nie jest artykułem drugiej kategorii.

Chcesz przeczytać inne tak samo pomocne sugestie? Jeśli tak, to zobacz tutaj kurtyny paskowe, a z pewnością nie odczujesz rozczarowania.

Używa się ją dosyć często, nie jedynie na drzwi, ponieważ popularne są także na przykład okleiny samoprzylepne – Podobne strony. W odstawkę odeszły już okleiny, jakie wyglądały sztucznie i tandetnie, były średnio dobrej jakości oraz miały ubogą kolorystykę. Dzisiaj już nie jedynie względy ekonomiczne, ale przede wszystkim praktyczne sprawiają, że w aranżacji wnętrz kupowana jest więc częściej niż lite drewno.

Folia okienna

Autor: romana klee
Źródło: http://www.flickr.com

I nie w tym nic dziwnego, bo wybór pośród foli jest rzeczywiście duży (zerknij tu). Świetnej jakości okleina doskonale przedstawia strukturę drewna, do tego charakteryzuje się większą odpornością na uszkodzenia mechaniczne jak również wilgoć. Świetnie się sprawdzi w domach, gdzie są małe dzieci. Drzwi z taką okleiną z powodzeniem jesteśmy w stanie używać w kuchni czy łazience, bo bardzo dobrze reagują na wilgoć. Dostępne są również drzwi z okleiną ryflowaną, swój interesujący wygląd zawdzięcza efektowi przestronności.

Jeśli zafascynował Cię przedstawiany artykuł, to odwiedź serwis (https://www.eogniwa.pl/pl/c/Wciagarki-lancuchowe/45) a tam czekają na Ciebie wiadomości warte uwagi. Zobacz je – będziesz bardzo zadowolony!

Uwypuklenia mają również walor użytkowy, co oznacza, iż na tego typu drzwiach w sumie nie widać śladów codziennego użytkowania. Nie będzie tam śladów palców, co jest bardzo istotne, tym bardziej w mieszkaniach, w jakich są dzieci. Kolejnym sposobem będzie użycie forniru. To bardzo cienkie płaty drewna, które uzyskujemy przez skrawanie ich ze ściętych fragmentów drzew.

W ten sposób ścięte arkusze łączone są w wiązki, z zachowaniem kolejności, w której zostały ściągnięte z pnia. Dzięki temu rysunek słojów może zachować ciągłość jak i spójny odcień. Fornir to doskonała alternatywa dla normalnego drewna. Możemy cieszyć się piękną fakturą i szlachetnym wyglądem, przy możliwości wyeliminowania jego typowych wad, takiego rodzaju jak skrzypienie albo deformacja (przeczytaj na stronie). Takie artykuły możemy kupić w wielu specjalistycznych sklepach, w jakich dostaniemy inne przydatne oraz praktyczne artykuły do domu, na przykład folie okienne Warszawa.