Coraz więcej rodaków decyduje się na totalną termomodernizację, która polega na wymianie pieca oraz ociepleniu budynku

Jeżeli pragniemy, aby obniżyły się nasze rachunki za ogrzewanie, to musimy wyłożyć sporą sumę. Na szczęście odzyskamy ją za jakiś czas.
Większość Polaków, którzy żyją w domach wolnostojących, obecnie decydują się na ocieplenie domu.

mieszkania od dewelopera

Autor: William Murphy
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to spory koszt, jednakże naprawdę jest potrzebny. Dzięki temu nie ucieka nam z domu ciepło. Po jakimś czasie inwestycja nam się zwróci. Pamiętajmy o tym, że ocieplić styropianem powinniśmy nie tylko zewnętrzne ściany. Znaczna ilość ciepła ulatnia się również przez dach. Jeśli posiadamy w domu poddasze, którego nie używamy, to trzeba też ocieplić strych. Najlepszym wyjściem będzie także ocieplenie (sprawdź producent styropapy megastyro) piwnicy, nieważne, czy znajduje się ona całkowicie pod powierzchnią gruntu czy nie. Jeśli dodatkowo posiadamy w domu stary kocioł grzewczy, to nadszedł czas, byśmy zamienili go na nowy. W tej kwestii i tak za kilka lat dopadnie nas prawo, gdyż zmieniły się w naszym kraju przepisy. Będzie trzeba zamówić ekologiczny piec i najlepiej uczynić to przed 2021 rokiem. Jeśli zainteresowała nas termomodernizacja naszego budynku, to musimy zweryfikować, czy nasze miasto gwarantuje jakiekolwiek zwroty za poniesione wydatki. W różnych województwach Polski sytuacja przedstawia się różnie.

Trzeba więc sprawdzić w internecie lub udać się do urzędu i zapytać, na co możemy liczyć. To ważne, gdyż może okazać się, że będziemy mogli zaoszczędzić dużą kwotę pieniędzy, gdyż państwo wspomaga walkę ze smogiem.