Co zapewniają nam drzwi modułowe i z jakiego powodu są one tak niezwykle stabilne?

Kiedy wybieramy drzwi wewnętrzne, moglibyśmy się spotkać z dylematem, który stawia nas przed pytaniem: czy wybrać drzwi płaskie, czy modułowe.
Drzwi modułowe są bardziej stabilne i mocniejsze, niż drzwi płaskie.

Należy mieć świadomość tego, że drzwi modułowe w inny sposób nazywane są ramowymi albo pięcioelementowymi, zatem tego typu, jakich konstrukcję stanowią dwie ramy pionowe, poprzeczka górna, dolna oraz wypełnienie. Co nie mniej ważne, drzwi modułowe dają bardziej znaczące możliwości designerskie, gdyż moglibyśmy w dowolny sposób wpasować wszystkie elementy ozdobne, które są instalowane równocześnie z elementami konstrukcji. Polepsza to ich stabilność. Drzwi modułowe można zakupić z regulowanymi ościeżnicami oraz we wszelkich wariantach okuć. Takie drzwi mogłyby posiadać owalne krawędzie, które sprawiają, że tego typu drzwi są trwałe oraz bezpieczne dla wszystkich domowników.
przemysł

Autor: U.S. Embassy Tel Aviv
Źródło: http://www.flickr.com
Drzwi modułowe dostępne są także w opcji bezprzylgowej. Mogłyby także być sprzedawane jako modele jezdne. Masywna konstrukcja framugi modułowych drzwi zapewnia dużą odporność oraz stabilność skrzydła.

Jeżeli zaintrygowała Cię ta sprawa, koniecznie sprawdź link umywalki z odpływem szczelinowym a dowiesz się znacznie więcej danych, które na pewno wywołają na Twojej twarzy śliczny uśmiech.

Dają one również większe możliwości aranżacji. Doskonale mogą sprawdzać się u osób, które cenią w kompozycji wyszukany styl i formę. Wypełnienie skrzydła takich drzwi to płycina albo szyby, które mają grubość 4 mm. Ceny drzwi modułowych wahają się na średnim poziomie. Są one bardziej kosztowne w zakupie, niż klasyczne drzwi, ale są mniej kosztowne, niż modele fornirowane.

Drzwi modułowe dają nam bardzo wiele możliwości w zakresie wzornictwa. W wzorcach takich drzwi wprowadzić możemy nowoczesne elementy. W drzwiach płaskich jest to bardziej skomplikowane, a w wielu wypadkach nawet niemożliwe.