Co trzeba przede wszystkim wiedzieć o niewielkich domkach? Nim zdecydujesz sprawdź co radzimy

Zauważyłem, iż nieduże domki są ostatnio bardzo na czasie. Być może z tego powodu, że przecież jest kryzys gospodarczy, więc nawet jeżeli ludzie w Polsce decydują się na zbudowanie domu, to raczej rezygnują z większych przestrzeni. Uważam, iż w sumie to ma sporo sensu.

Szczególnie, że nieduży dom tak czy siak jest w stanie zagwarantować naszą satysfakcję, doskonałe warunki do życia. Sam posiadam nieduży domek i absolutnie nie narzekam. Chociaż naturalnie na serio zastanawiam się nad tym by na ten przykład zbudować za kilka lat nieco większy dom – posiadam większą działkę, więc nie stanowi to kłopotu. No dobrze, lecz to w końcu artykuł dotyczący małych domów – parterowych…

przykład domy w stylu angielskim

Autor: Matty Ring
Źródło: http://www.flickr.com

Na początku ważne jest to, aby wybrać odpowiednie projekty (polecamy Aranżacja wnętrz aplusdesign) małych domów jednorodzinnych – bardzo dobrze pamiętam, że w moim przypadku był duży kłopot z tym by znaleźć nić porozumienia. Czyli ja, małżonka oraz dzieci, raczej mieliśmy inne spojrzenie na architekturę. Jednakże jakoś porozumieliśmy się – całe szczęście, bo tak naprawdę bardzo zależało mi na czasie. Sądziłem, że nie ma najmniejszego sensu w dalszym ciągu najmować drogie mieszkanie, bo to spory wydatek.

Jestem także oszczędnym człowiekiem – tzn. może nie jestem stereotypowym Szkotem, ale fakty są takie, że jeżeli mam okazję trochę zaoszczędzić, to z jakiej racji nie miałbym korzystać z innych alternatyw? Czyli po prostu projekt domu jednorodzinnego kupiłem nie w warszawskim biurze architektonicznym, ale drogą internetową. Bez żadnego kłopotu można trafić na takie projekty domów parterowych, które pod dosłownie każdym względem są OK. Może nie jestem jakoś wybredny, lecz znam się nieco na projektach architektonicznych.

Użyłem sprytnej sztuczki. Sprawiłem, że moje niewielkie mieszkanie może się wydawać większe. Zamieściłem tam wiele szklanych elementów, które przecież optycznie powiększą niemal każdą przestrzeń. Efekt jest prawdziwie imponujący. Zaś tu przykładowe elementy, które mi w tym przedsięwzięciu bardzo pomogły – .

Sądzę, że za często sądzimy, iż jeśli nie stać nas na większy dom, w automatyczny sposób powinniśmy czekać nieco na lepsze czasy. Sądzę, że takowe myślenie nie ma racji bytu – w końcu mały domek jest sporo tańszy, a nie powinno się żyć ponad stan. Czyli akurat w owym tekście dowiedziałeś się odrobinę na temat projektów. Jednak to nie koniec – zaręczam, iż każdego dnia będę umieszczał ciekawe porady o małych domach.