Co to są jak też do czego służą tak zwane osuszacze?

Osuszacze powietrza określone są z reguły do pracy w zamkniętych pomieszczeniach, w którym to miejscu zależnie od potrzeb należy: trzymać bardzo niską wilgoć w powietrzu (archiwa), zapewnić należytą liczbę suchego powietrza dla przebiegów suszenia (osuszanie budowlane).

Osuszacz funkcjonuje na zasadzie skraplania wodnej pary na chłodnej powierzchni bądź na pochłanianiu wilgotności przez specjalny adsorbent.

Jeśli omawiany artykuł jest według Ciebie ekscytujący, to bez lęku sprawdź też uwagi z serwisu (http://www.zleceniomat.pl/wiercenie-studni-glebinowej) – one również są warte Twojego zainteresowania.

Funkcjonowanie tego typu kondensacyjnych osuszaczy jest oparte na spożytkowaniu schładzającego układu. Strumyk osuszanego powietrza zostaje zassany poprzez otwór wentylacyjny na nawierzchnię chłodnicy, gdzie zachodzi znaczne zredukowanie temperatury powietrza. To powoduje skraplanie wodnej pary w atmosferze jak też osadzenie kropelek wilgotności na nawierzchni chłodnicy.

kredyty

Autor: César Santiago Molina
Źródło: http://www.flickr.com
Powszechnie mniema się, że najodpowiedniejszym sposobem zwalczania wilgoci jest silne nagrzewanie wnętrz, co niestety się nie sprawdza. To rozwiązanie czasowe, dlatego że wnętrze winno być nadzwyczaj intensywnie wietrzone. Pewną z metod walki z wilgotnością w domku są wspomniane wyżej osuszacze. Narzędzia owe skraplają znajdującą się w mieszkaniu wilgotność, dzięki czemu w pomieszczeniach następuje duże jej zmniejszenie. Tego rodzaju osuszacze są w stanie w przeciągu kilku godzin odciągnąć z zawilgoconego mieszkanka nawet parę litrów wody (w zależności od wydajności urządzenia). Osuszacze powietrza do mieszkań o powiększonej wilgotności, zalanych bądź zagrzybionych.

W porównaniu z absorbentami wilgoci mają taki walor, że nie musimy kupować do nich wymiennych wkładów, natomiast efektywność suszenia będzie kilkadziesiąt razy wyższa. Koszt kupna aparatu zwróci się więc dość szybko.