Co to jest inteligentny dom?

sterowanie oświetleniem
Inteligentny dom – pod ową skomplikowaną oraz profesjonalnie brzmiącym mianem kryją się takie hasła jak Inteligentny dom, inteligentne instalacje albo systemy inteligentne kierowania obiektem.

sterowanie oświetleniem
Autor: Ryan Summers
Źródło: http://www.flickr.com
Wszystkie one redukują się do tego samego mianownika. Mają na celu uprościć a także usprawnić nasze codzienne życie tak w miejscu pracy jak także w domku. Ich montaż oprócz komfortu zapewnia też oszczędności powszedniego użytkowania gabinetu albo (ciąg dalszy tego zagadnienia> http://www.sztukateriaabakus.pl/ekrany-narozniki.html) domu. Instalacja takiego systemu wpływa też znacząco na podwyższenie szeroko rozumianego bezpieczeństwa konkretnego obiektu.
Inteligentny obiekt – co to takiego? To jednoczesne połączenie instalacji i urządzeń w jeden spójny zautomatyzowany układ, dzięki jakiemu osiągamy prawie bezgraniczne możliwości w kwestii sterowania oraz kontroli wszystkimi systemami i urządzeniami w domu. Inteligentny obiekt może kierować oświetleniem, roletami, klimatyzatorem, ogrzewaniem czy wentylacją. Sprawować może kontrolę dostępu, kierować telewizją, alarmem lub systemem przeciwogniowym. Inteligentny obiekt to też sterowanie oświetleniem, którego dobrym przykładem jest Ospel-presto. Monitoruje również użycie energii elektrycznej bądź cieplnej. Nie będzie to jednak koniec jego możliwości i ograniczeń. Inteligentny Obiekt (Obsługa nieruchomości w Warszawie) to również opcja sterowania systemem audio- video, oprzyrządowaniem AGD albo nawadnianiem ogródka.

Pełnowartościowy odpowiednio ustawiony inteligentny system jest w stanie kierować kilkunastoma innymi sprzętami, jakie bezpośrednio oddziałują na bezpieczeństwo budynku. Począwszy od systemu sygnalizacji ognia połączonej z systemami oddymiania a także instalacją tryskaczową przez układy ostrzegawcze DSO, monitoring CCTV lub system napadu – o których więcej można dowiedzieć się tu: .