Co powinniśmy wiedzieć o LED? Jakie ma walory i od czego zależna jest jej budząca podziw trwałość

Im dłuższą chwilę światło jest w użyciu, tym więcej zapewnia korzyści finansowych oraz ekologicznych. Mimo nieznacznego obniżenia wartości strumienia świetlnego w okresie eksploatacji, LED mogą zostać w użyciu dłuższy czas niż inne źródła światła. Potencjał techniczny technologii LED nie został jeszcze tak naprawdę wyczerpany. Stąd więc LED to przyszłość oświetlenia.

żarówka

Autor: mattwalker69
Źródło: http://www.flickr.com

Jakie są czynniki które wpływ na niezawodność oraz wytrzymałość pojedynczych LED? Trwałość LED jest w stanie bez trudności przekroczyć 50 000 godzin. Porównując z pozostałymi źródłami światła LED niezwykle rzadko się psują. Jedyną wadą jest niezbyt znaczna redukcja strumienia świetlnego w czasie eksploatacji. LED w sumie nie potrzebuje konserwacji przez cały okres pracy. Opisane niżej czynniki wpływające na pojedynczą LED mogą także mieć wpływ na cały moduł LED.

Emisji światła towarzyszy wydzielanie ciepła, jakie ma wpływ na trwałość i strumień świetlny LED. Dotyczy to zarówno pojedynczych LED, jak i całych modułów czy led rgb. W tej sytuacji niezbędne jest, aby rozproszyć ciepło przez optymalny sposób zainstalowania lub odpowiednie radiatory. Najważniejsza zasada mówi: im mniejsza wartość temperatury, tym dłuższa będzie trwałość LED. Przyczyny wystąpienia naprężeń mechanicznych mogą być różne. Mogą one nastąpić w czasie procesu produkcji, montażu lub sprzedaży LED, a jednocześnie w czasie używania niektórych materiałów, w których pod wpływem sporych wahań temperatury tworzą się silne naprężenia.

Zapraszamy – naciśnij tutaj palisady granitowe strzegom i przeloguj się na inną naszą witrynę. Tam oczekują na Ciebie nowe oraz rzetelne wiadomości.

Jeżeli LED są wystawione na oddziaływanie takich sił, może to negatywnie odbić się na ich trwałości, a nawet doprowadzić do pełnego zniszczenia. Więcej tutaj.

panel oświetleniowy

Autor: lungstruck
Źródło: http://www.flickr.com

Każda żarówka LED oraz każdy moduł LED jest w stanie zadziałać w konkretnym zakresie natężenia prądu. Im niższe jest natężenie, tym mniej energii zostaje uwolnione i tym niższa jest emisja ciepła, co bezpośrednio wpływa na trwałość LED.włączniki (polecamy notabene)Kształt oraz konstrukcja obudowy LED spełnia ważną rolę w procesie starzenia się różnych komponentów pod wpływem światła emitowanego przez chip. W wielu przypadkach wbudowany odbłyśnik starzeje szybciej przez kilkaset początkowych godzin działania przez działanie wysokiego natężenia oświetlenia oraz luminancji światła emitowanego przez chip. To oznacza, iż żarówki LED są rewelacyjne i warto w nie inwestować, ale jednocześnie nie zapominajmy o różnych minusach, które jednakże można zminimalizować.