Co nam daje oświetlenie ledowe?

Tradycyjne żarówki zaczynają z wolna odchodzić do lamusa. Sklepowe półki zalewane są świetlówkami energooszczędnymi, halogenami, a ostatnimi czasy także oświetleniem typu LED. Te współczesne źródła światła charakteryzują się nadzwyczaj niskim zużyciem energii.

Max-led.pl

Autor: Max-led.pl
Źródło: Max-led.pl
Jest ona współczesnym źródłem światła, z jakim napotykamy się nie od dzisiaj. Już sporo lat temu kontrolki w aparatach elektronicznych praktykowane były z zużytkowaniem diod LED. Jednakże światełka w odcieniu czerwonym, żółtym, zielonym czy nawet niebieskim nie nadawały się do prostego oświetlenia mieszkania czy urzędu.

Zaawansowanie technologiczny pozwolił na wytwórczość tanich żarówek LED MR 16, błyszczących w kolorze białym. W sklepach już dzisiaj wypatrzymy różnorodne oświetlenie LED-owe. Od plastycznych wodoodpornych przewodów oświetleniowych, przez żarówki podmieniające standardowe modele z małym i większym gwintem, również oświetlenie halogenowe, aż po wysokowydajne lampki użytkowane w iluminacji ulic.

Jeżeli czytasz przedstawiany tekst to znaczy, że wątek Cię niesamowicie zafascynował – wejdź na odnośnik do strony instalacje gaśnicze, a znajdziesz nie mniej atrakcyjne informacje.

Wysoka sława tego współczesnego oświetlenia bierze się ze zjawiska, że umożliwia ono ocalić aż 90 procent energii w porównaniu z klasycznym światłem żarowym. Najświeższy krzyk popularności w oświetleniu, to źródła światła rodzaju LED. Uformowane z drobnych diod nie świecą tak wyraźnie, jak latarnia nadmorska, z sukcesem starczą jednakże do przeznaczeń domowych.

Taśmy kolorowe ledowe

Autor: unbekannt270
Źródło: http://www.flickr.com

Nowością na rynku są źródła światła typu LED.

Jeżeli czytasz przedstawiany tekst to znaczy, że temat Cię bardzo zafascynował – wejdź na odnośnik (https://www.dkrm.com.pl/dekarstwo-wroclaw-dkrm/), a odnajdziesz nie mniej atrakcyjne informacje.

Ogromnie skoncentrowane światło emitowane przez żarówki LED nr 16, przydaje się teoretycznie lepiej do oświetlenia punktowego, tak jak modne halogeny. Projektanci radzą sobie jednak z tym zastrzeżeniem, montując wiele diod w jednej żarówce pod wielorakim kątem. Żarówki ledowe MR16 bezbłędnie wymienią stare żarówki halogenowe, bez potrzeby wymiany samej oprawy. Mogą one funkcjonować pod napięciem 12V jak i 230V. Dzięki swej mocy np. 3,5W, zdołamy zacząć robić oszczędności już od pierwszych momentów po wymianie sędziwego halogenu o mocy np. 25W.

Oświetlenie LED ma w tej chwili bardzo ogólne przeznaczenia. Począwszy od profesjonalnych systemów oświetlenia obiektów, poprzez olśnienia i dekorację wnętrz, okazów, aż do latarek i tablic promocyjnych.