Co należy sprawdzić przed wyjazdem z przyczepą?

Przed wyjechaniem na wycieczkę z przyczepą kempingową trzeba obejść dookoła zespół pojazdów oraz zdobyć pewność, że wszystko jest w idealnym porządku: hak kulowy, połączenie elektryczne, opony i światła czy linki zabezpieczające.
Należy skontrolować również, czy też nasz ładunek jest dobrze zamocowany i zabezpieczony, wówczas dojechanie do celu powinno być wyłącznie fragmentem własnej przygody.

Musisz wykonać spis rzeczy do sprawdzenia. Na takiej liście powinny być takie punkty jak to, czy zaczep kulowy jest w odpowiedni sposób zablokowany. Zaczepy kulowe mogą się odróżniać w zależności od danego typu przyczepy, jednak w każdym wypadku kula zaczepu musi być całkowicie w gnieździe, zaś zaczep powinien być zabezpieczony na kuli. Trzeba także upewnić się, czy też funkcjonuje połączenie elektryczne między przyczepką a samochodem. Trzeba sprawdzić także, czy wszystkie elementy odblaskowe i światła są czyste i czy funkcjonują m.in. światła hamowania, światła tylne, lampy czy kierunkowskazy.
portret - łazienka

Autor: centralniak
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba też sprawdzić, czy lina bezpieczeństwa jest nieuszkodzona oraz odpowiednio przymocowana do samochodu.

Czy prezentowany post jest według Ciebie zajmujący? Jeżeli tak, to opublikowana tutaj ważna treść niezwykle ważna treść również jest warta zainteresowania.

Nie tylko w samej kuli, ponieważ taka linka bezpieczeństwa powinna działać nawet w wypadku pęknięcia kuli. Gdy nasza przyczepa spadnie z haka, to lina awaryjna jest zaciągana oraz w takiej sytuacji uruchamia się hamulec awaryjny. Trzeba też upewnić się, czy też nacisk na zaczep jest odpowiedni. Musi on wynieść od 50 do 80 kilogramów. Niepoprawny nacisk może sprawić, że nasz zespół pojazdów będzie niebezpieczny w normalnym ruchu drogowym. Należy także skontrolować, czy ładunek jest w odpowiedni sposób zabezpieczony.

Na drodze często można dostrzec kartony lub innego typu luźne rzeczy. Trzeba zdobyć pewność, że nasz ładunek jest ustawiony równomiernie oraz prawidłowo przymocowany w taki sposób, aby nic nie mogło się z niego wysunąć.