Tag Archive: bruk

bruk

Droga dojazdowa, taras oraz ścieżki – jaką kostkę brukową dobrać do ogrodu

Najogromniejszą popularnością cieszy się współcześnie kostka betonowa. Osiągalna w olbrzymiej liczbie kolorów oraz kształtów, pozwala na bezproblemowe dopasowanie jej do elewacji lub ogrodzenia. Do wyboru są także bruk klinkierowy, kamienisty a także drewniany, różnego rodzaju płyty, cement wylewany, a nawet kruszywo. Ogrodowe ścieżki, taras ziemny, a nawet podjazd możemy wyłożyć betonowym brukiem, kamiennym a także klinkierowym. To solidne oraz zazwyczaj stosowane surowce nawierzchniowe.

Kostka brukowa

Jednym z najchętniej używanych rozwiązań w kwestii nawierzchni jest kostka brukowa. Najczęściej znajduje zastosowanie na chodnikach i placach, a także na drogach. Może być produkowana z różnych surowców. Może również posiadać ozdobne funkcje. Bruk używany jest od wielu wieków do utwardzania traktów.

Usługi i materiały brukarskie. Profesjonalne firmy znają się na swojej pracy i wiedzą co robić, aby położyć solidnie kostkę brukową

Kostka brukowa to produkt kojarzący się przede wszystkim z pokrywaniem ulic i chodników. W rzeczywistości jej wykorzystanie jest o wiele szersze i przewiduje między innymi rozmaite elementy ogrodzeniowe. Na pewno najchętniej używanym tworzywem, z którego wykonuje się kostkę, jest granit.