Blacha powlekana jako nowomodny towar służący w bieżącym budownictwie

Stosunkowo od niedawna do pokrywania i obróbek dachowych dosyć powszechnie
wykorzystywana bywa blacha powlekana. Dziś nastał wysyp ludzi wznoszących domy jednorodzinne. Blacha powlekana jest niezwykle atrakcyjna ze względu na względnie małą cenę, a przy tym stylistykę także wytrzymałość materiału.

blacha

Autor: Mark Gaw
Źródło: http://www.flickr.com
Użycie szczególnych przetłoczeń powoduje, iż przypomina dachówki (blachodachówki), w przeciwieństwie do nich są jednakże niezwykle lekkie. Mogą być zalane nawet kilkunastoma warstwami warstewek przeciwrdzewnych. Poziom odporności, solidności na uszkodzenia automatyczne plus cena zależą od rodzaju wierzchniej warstwy, jaka może być utworzona z kalafonii poliestrowej, polichlorku winylu czy poliuretanu z domieszką poliamidu. Ogromną walorem blach powlekanych jest ich elastyczność, co oznacza, że przydają się do krycia grani o nachyleniu od 5° aż do 90°, zobacz tutaj przykłady ssab.com/Global/PRELAQ/Datasheets/pl/610_Prelaq%20Polyester.pdf?epslanguage=pl. Blachodachówki są proste w montażu zwłaszcza na kalenicach płaskich również dwuspadowych, gdy wykorzystuje się wielkoformatowe panele (SP – panele fotowoltaiczne wrocław) dosięgające od okapu aż do grani wielkości 80-120 cm i długość do 15 m. Dużo firm wiedzie hurtową sprzedaż stali. W ich biznesach dostępne bywają także części drobnowymiarowe sprawdzające się na graniach wielopołaciowych lub z dużą ilością lukarn.

blacha ze śrubami

Autor: Mark Fickett
Źródło: http://www.flickr.com
Oba systemy mocuje się do łat. Ciężar poprawnie założonego pokrycia przeważnie nie przekracza 15 kg/m2, natomiast jego wytrzymałość to przynajmniej 50 lat. Blacha powlekana także zabezpieczona jest folią zabezpieczającą, która bywa idealną ochroną przed zarysowaniami automatycznymi, na okres przewozu. W hurtowej sprzedaży stali natknąć się można na blachy powlekane w okazałej gamie kolorystycznej.

Uważasz, że taki tekst jest pomocny? Jeżeli tak, to zobacz oprócz tego ten wciągający wpis (https://mtproject.pl/inwestycja/wilkszyn/) – on również zwróci Twą uwagę.

Poza tym mogą posiadać nawierzchnie szorstką, połyskującą albo teksturową. Blacha powlekana ma szerokie zastosowanie począwszy od domowych urzadzeń, armatury, karniszy aż do bram garażowych, okiennic i materiałow wykończeniowych.