Bardzo praktyczne schody strychowe

Schody drewniane marki ZLEM
Dobrze dobrane schody strychowe umożliwiają szybkie i bezpieczne wejście na poddasze, a równocześnie można je schować, kiedy ich nie użytkujemy. Sprawdzą się zarówno na strychach użytkowanych, jak i takich, na jakie wkraczamy sporadycznie. W zależności od pragnień, jest możliwość kupić schody stacjonarne lub zginane, te drugie są zwłaszcza polecane do poddaszy niezamieszkanych. Można wybrać schody drewniane albo metalowe, a również wyekwipowane w akcesoria dodatkowe, jak np. barierka, która zapewnia bezpieczne użytkowanie.

schody
Autor: BRITOP
Źródło: BRITOP
producent (zobacz oferta) strychowe (produkty najwyższej jakości – więcej na stronie) wykonane są z dużej klasy produktów i zaplanowane z dbałością o najdrobniejsze detale. Dla wyjątkowo wymagających klientów są również schody energooszczędne, których wieka zaopatrzono w akcesoria i surowce, poręczające najwyższą szczelność, przez co ciepło nie uchodzi z pomieszczenia na strych. Kilka głównych rozmiarów umożliwia dostosować schody strychowe do większości pomieszczeń. Schody strychowe modularne tworzą się z kilku części.

Konstrukcja schodów oraz materiały użyte do tworzenia, ręczą proste, wygodne i pewne użytkowanie wnętrz strychowych. Układ montażu zapewnia proste dopasowanie drabiny – więcej na stronie – do wysokości pomieszczenia. Po złożeniu „chowają się w suficie”, co przyczynia się do oszczędności powierzchni pomieszczenia. Kolejnym wariantem schodów strychowych są schody nożycowe. Nożycowa budowa drabinki dopuszcza w prosty sposób przystosować jej rozciągłość do wielkości pomieszczenia bez konieczności docinania. Poza tym umożliwia złożenie drabinki do mniejszych wymiarów, dopuszczając tym samym szansę przytwierdzenia schodów nożycowych w lukach o niewielkich rozmiarach.

Schody nożycowe (link) standardowo wyposażone są w pokrywkę termoizolacyjną albo ognioodporną, stworzoną z drzewa względnie drewna i metalu. Zastosowany mechanizm znacznie upraszcza obsługę schodów. Pokrywa po odblokowaniu rozwija się pomału i jest w pełni bezpieczna. Dodatkowo mechanizm blokuje pokrywę w pozycji otwartej, uniemożliwiając jej automatycznemu zamknięciu się w trakcie rozstawiania i składania drabinki.