Bardzo łatwy i przyjemny sposób na zagwarantowanie pięknego zapachu w mieszkaniu

Jedną z najmilszych metod leczenia jest na pewno aromaterapia, czyli kuracja oparta na wprowadzeniu do ciała pacjenta olejków eterycznych lub zapachowych. Do tego celu mogą być wykorzystywane specjalne niewielkie kominki.

Swoim wyglądem przypominają nieco nieduży wazonik.
design domu

Autor: designmilk
Źródło: http://www.flickr.com
Tego typu kominek ceramiczny to także znakomity sposób na spowodowanie, aby w wybranym pomieszczeniu pojawił się subtelny niezapomniany zapach. Do górnej (przypominające otwarty słoik) części należy wlać trochę wody i kilka kropel aromatyzowanego olejku, z kolei w dolnej części umieścić zapaloną świecę. Ciepło dochodzące od jej płomienia sprawi, że górna część kominka nieco się nagrzeje. To z kolei spowoduje wydzielanie niezwykle przyjemnego aromatu. Płomyk świecy posiada za zadanie takie podgrzanie górnej części kominka, żeby znajdujący się w tamtym miejscu olejek eteryczny albo zapachowy zwyczajnie odparował. Wystarczy jedynie 5-10 kropel olejku.
budownictwo

Autor: www.GlynLowe.com
Źródło: http://www.flickr.com
Same kominki ceramiczne są niezwykle łatwe w utrzymaniu w czystości. Mogą mieć przeróżne wzory i kolory, przez co bez trudu można je dostosować do każdego pomieszczenia. Niektóre wersje mogą mieć ponadto zdejmowane pokrywki i miejsce na wodę oraz olejki. Zamiast nich, można by też czasami wykorzystywać wosk, jednak nie każdy kominek nadaje się do tego celu. Jeśli chcielibyśmy wykorzystywać wosk, powinniśmy dobrać kominek z trochę większą miseczką. Istnieją również kominki posiadające rączkę. Jest to bardzo praktyczne wyjście, które ułatwia podnoszenie kominka.

Jest to o tyle ważne, że po upływie pewnego czasu kominek jest dosyć ciepły.

Odwiedź autorski serwis (tarasfactory.pl/oferta/elewacje/) – należy kliknąć na umieszczony poniżej link i w tekście możesz przeczytać ekstra wiadomości na ten ciekawy wątek.

Kiedy już kupimy odpowiedni model, z pewnością umili on wiele jesiennych albo zimowych wieczorów.