Tag Archive: bank

bank

Trochę o naszych bankach

Usługi bankowe są co prawda rzetelnie monitorowane, a więc jeżeli jakiś bank będzie za bardzo przesadzał, zapewne skontroluje go jakiś urząd finansowy – wiadomo o co chodzi. Jednak i tak na urzędach, zwłaszcza takich polskich, nigdy nie można zbytnio polegać. Pewnie w każdym państwie sektor bankowy jest nieco poza kontrolą państwa. Wiadoma sprawa: wolny rynek to świętość, ale nie zapominajmy, że w razie problemów określonego banku, będziemy jako podatnicy musieli dorzucić się na uratowanie banku…

Podpisując umowę z bankiem powinniśmy wszystko dokładnie przeczytać

Należy powiedzieć, że kredyt mieszkaniowy oprocentowanie ma zmienne

Przychodzi taki okres, gdy młodzi ludzie przychodzą do zdania, że trzeba się usamodzielnić i znaleźć coś odpowiedniego dla siebie, gdzie będą mogli powiedzieć, iż to jest ich dom. Przez to właśnie zazwyczaj wybierają się do banku, aby sprawdzić jaki kredyt mieszkaniowy oprocentowanie ma oraz dowiedzieć się, czy mają oni w ogóle możliwość na otrzymanie takiego kredytu. Co w tym wszystkim ważne to fakt, iż tego typu oprocentowanie może się zmieniać, a to wszystko zależy od ustaleń na wyższym, ogólnokrajowym szczeblu. Czasami dzieje się tak, że jest ono obniżane, od czasu do czasu podwyższane, a niejednokrotnie przez dość spory czas zostaje bez zmian. Nie mniej każdą umowę warto rzetelnie czytać, tak żeby czasami w późniejszym okresie nie było jakiegoś nieprzyjemnego zaskoczenia.

Gdzie opłaca się kupować nowe mieszkania

wizualizacja mieszkania
Ciągle ktoś poszukuje lokalu mieszkalnego. Część osób chce coś wynająć, a inne osoby chcą kupić. Niektórzy chcą kupić od kogoś, a inni wolą mieszkanie z rynku pierwotnego. Z tego powodu ciągle budowane są nowe osiedla i nowe mieszkania, które prawie, że od ręki możemy wykupić. Wielu deweloperów sprzedaje mieszkania zanim jeszcze powstanie inwestycja, ale Polacy ostatnio stali się coraz bardziej ostrożni i wolą nie kupować kota w worku.