Aranżujemy własną alkowę

W sypialni
Sypialnia to twój azyl domowy. Obojętnie, który styl aranżacji wybierzesz – nowoczesny, orientalny, poetycki czy retro, to jedno powinno być pewne – powinna być jak ze snów. Alkowa jest oazą relaksu, odpowiednio zaplanowana i wyekwipowana zapewnia poczucie bezpieczeństwa. Aranżując ją powinniśmy zadbać o utworzenie klimatu sprzyjającemu wypoczynkowi oraz dobrać należyte, funkcjonalne umeblowanie.

Sypialnia
Autor: Max-Fliz
Źródło: www.max-fliz.com.pl
Kuchnie na wymiar w Warszawie? Sprzęty które powinny zagościć w naszej alkierzu to: łoża, nocne stoliki, szafa oraz komoda – do przechowywania osobistej konfekcji. Nadzwyczaj ważne dla stwarzania klimatu jest także oświetlenie oraz kolorystyka pomieszczenia jak też mebli – do tych elementów również powinniśmy przyłożyć nadzwyczajną uwagę. Do oprzyrządowania dodatkowego zaliczyć możemy toaletkę, kominek i lustro. Łoże jest jednak najważniejsze. To w nim spędzimy mnóstwo czasu, zatem bez względu na dominującą modę oraz przeboje sezonu trzymajmy się zasady, iż ma być wygodne. Zarówno łóżko jak także materace to sprawunek na lata, zatem winien zostać dogłębnie rozmyślny. Łoże winno posiadać wymiar dobrany do najwyższej śpiącej w nim osoby (wysokość osoby plus przynajmniej dwadzieścia cm. Ponieważ łóżko najczęściej zajmuje środkową część alkowy, powinno się także znakomicie prezentować. Dobrze jest zatroszczyć się w porę o estetyczną narzutę a również zestaw dekoracyjnych poduch.

Szafa na zamówienie
Autor: Indeco
Źródło: Indeco
Szafy na wymiar w Warszawie
Zalecana minimalna wielkość łóżka dla 2 ludzi to 140 centymetrów, wygodne jest 160 cm, a doskonałość to dwieście centymetrów szerokości. Jest to zależne rzecz jasna od wymiarów sypialni. Z obydwu stron łoża powinno być ok. 70 cm pustej powierzchni. Nawet kiedy na pozór może wydawać się to nierealne, trzeba próbować (być może kosztem rozmiaru materaca). Jeśli nasza sypialnia jest niewielkich rozmiarów, warto zamówić tak zwane meble na wymiar. W tymże celu wpisujemy w wyszukiwarkę frazę: meble na wymiar Warszawa czy szafy na wymiar Warszawa.

Alkowa służy wyciszeniu i wypoczynkowi. Przyjmuje się w związku z tym, że barwy w tym pomieszczeniu winny być raczej stonowane. Jeżeli nasza alkowa nie jest obszernym wnętrzem można ją optycznie powiększyć stosując lustra. Zwierciadła odbijają świtało więc służą rozświetleniu sypialni co jest pożytecznym zabiegiem w przypadku małych powierzchni. Co powinieneś wiedzieć przed zakupem mebli?