Aranżacja i wyposażenie łazienki

images
Barwy pomieszczeń to jeden z istotniejszych elementów dekoracji wnętrz. Zasady rządzące przy dobieraniu barw ścian mają również odniesienie w przypadku łazienki. Dobierając kolor, należy znać cechy danego koloru.Kolor zielony mocno oddziałuje na psychofizykę powodują odprężenie. Czerwony zdecydowanie wzmaga apetyt i podwyższa ciśnienie krwi. Niebieski kolor z kolei polecany jest przede wszystkim osobom podatnym na stres, wyciszając ich organizmy. Kolor żółty powoduje u ludzi ożywienie oraz przypływ energii.

Autor: Dekoria.pl

Fiolet ułatwia przezwyciężyć lęki, a brąz daje poczucie bezpieczeństwa. Czerwień zdecydowanie wzmaga apetyt i podwyższa ciśnienie krwi. Odcień zielony silnie oddziałuje na psychikę powodują odprężenie. Fiolet ułatwia przezwyciężyć lęki, natomiast brąz uspokaja i podwyższa poczucie bezpieczeństwa. Często wybierany kolor niebieski zalecany jest głównie osobom podatnym na stres, uspokajając ich organizmy. Kolor żółty generuje u ludzi ożywienie oraz wyzwala energię.

Pamiętajmy więc zanim wybierzemy odpowiedni kolor, warto poznać jego cechy. Zależnie od tego jaki efekt chcemy osiągnąć, należy dobrać odpowiedni odcień ścian w naszej łazience. Warto podkreślić, iż nastrój jaki jest w łazience udzieli się wszystkim ludziom z niej korzystającym. Odpowiednie kolory powinny mieć również poszczególne części wyposażenia łazienki, tj. brodziki.

Pomyślcie o ozdobieniu sali w wasz faworyzowany motyw. O ile na przykład uwielbiacie oboje amerykańskie lata 30., zamówcie dekorację w w tej konwencji i wrzućcie na siebie klasyczne stroje z tego okresu. Tego typu dekoracje ślubne w Trójmieście ostatnio są popularne. Nie zapomnijcie poinformować uczestników o takiej stylizacji, aby i oni wtopili się w otoczenie. Inwencja i kreatywność spowodują, że dzień ten nie stanie się tak stresujący, oboje będziecie się rewelacyjnie bawić, a zabawa będzie pamiętana na zawsze.

Stąd właściwe oświetlenie nie nastręczy nam problemów w ich używaniu. Lampy w łazience są często w użyciu, dlatego oprócz cech estetycznych należy również pamiętać o oszczędzaniu energii. Bardzo często w łazienkach stosuje się oświetlenie punktowe, co ładnie się prezentuje i można zastosować odpowiednie żarówki przy tym jest energooszczędne.

Źródło: .