Monthly Archive: Lipiec 2017

Budowanie domu a zakup koniecznych produktów – czym koniecznie należy się obecnie kierować?

budowa domu
Budując dom trzeba się przygotować na to, że koniecznością będzie podjęcie wielu dość istotnych decyzji, a co za tym idzie, również częste staną się wizyty w sklepach budowlanych. Czym przede wszystkim należy się kierować w czasie nabywania koniecznych towarów budowlanych? Które zagadnienia mają zasadnicze znaczenie?

Jakie zadania mają ogrodzenia wokół naszych domów, główne ich odmiany w nieco tańszych wersjach.

Ogrodzenie
Ogrodzenie to nieodłączny element większości ogrodów i domów. Nie zadomowiła się u nas i raczej nie przyjmie otwarta architektura tak jak w zachodnich krajach, bez desek, sztachet czy siatek. U nas od bardzo dawna odgradza się wszystko, co tylko można, a im ogrodzenie stanie się wyższe i okazalsze, tym korzystniej. Jeszcze do niedawna ogrodzenia pełniły głównie funkcję zabezpieczającą teren posiadłości i wytyczającą jej granice.

Praktyczne ogrodzenia w budownictwie jednorodzinnym i na terenie osiedli.

Ogrodzenie panelowe
Jeszcze do niedawna można było uważać, że ogrodzenia panelowe służą głównie jako ogrodzenie obiektów przemysłowych (składy budowlane), obiektów sportowych (orliki, korty). Ale bardzo bogata oferta i coraz praktyczniejsze modele sprawiły, że teraz płoty panelowe są wykorzystywane jako ogrodzenia systemowe na prywatnych posesjach, używane w domkach jednorodzinnych i na terenie osiedli.