Monthly Archive: Lipiec 2017

Masz własny dom? Zainwestuj w ocieplenie!

domy jednorodzinne
Jeśli jesteś radosnym posiadaczem własnościowego domu, jesteś w bardzo komfortowej sytuacji. Kłopoty budowy masz już dawno za sobą, zbliża się wiosna i możesz cieszyć się z własnego, przydomowego ogródka. Jednak letni czas warto także przeznaczyć na inwestycje. Jeśli bowiem żyjesz w wiekowym budynku, stworzonym jeszcze w czasach, gdy najnowsze technologie nie były nikomu znajome, możliwe że nie jest ono wystarczająco ocieplone. Zwykła sklejka elewacyjna może nie wystarczyć, oto kila rzeczy o które powinieneś zadbać, aby zimą zaoszczędzić znaczne sumy.

Budowanie domu a zakup koniecznych produktów – czym koniecznie należy się obecnie kierować?

budowa domu
Budując dom trzeba się przygotować na to, że koniecznością będzie podjęcie wielu dość istotnych decyzji, a co za tym idzie, również częste staną się wizyty w sklepach budowlanych. Czym przede wszystkim należy się kierować w czasie nabywania koniecznych towarów budowlanych? Które zagadnienia mają zasadnicze znaczenie?

Jakie zadania mają ogrodzenia wokół naszych domów, główne ich odmiany w nieco tańszych wersjach.

Ogrodzenie
Ogrodzenie to nieodłączny element większości ogrodów i domów. Nie zadomowiła się u nas i raczej nie przyjmie otwarta architektura tak jak w zachodnich krajach, bez desek, sztachet czy siatek. U nas od bardzo dawna odgradza się wszystko, co tylko można, a im ogrodzenie stanie się wyższe i okazalsze, tym korzystniej. Jeszcze do niedawna ogrodzenia pełniły głównie funkcję zabezpieczającą teren posiadłości i wytyczającą jej granice.